Sklep Prywatnego Zdrowia
tekno domino

Prywatne Zdrowie > Aktualności > Archiwum > Kampania dotycząca stwardnienia rozsianego pt. „Mam SM”
Testery perfum Calvin Klein, Hugo Boss, Bijan, Burberry, Chloe, Davidoff i Elizabeth Arden Sprawdzam!
Prywatne Zdrowie –  Aktualności

Aktualności

Kampania dotycząca stwardnienia rozsianego pt. „Mam SM”

Dodano:
28 Kwiecień 2010

Kampania dotycząca stwardnienia rozsianego pt. „Mam SM”

Na uniwersytetach medycznych trwa ogólnopolska kampania edukacyjna mająca na celu pokazanie studentom rzeczywistości chorych na stwardnienie rozsiane. To pierwsza taka inicjatywa adresowana bezpośrednio do studentów medycyny, poprzez którą przyszli lekarze będą mogli doświadczyć, z jakimi problemami zmagają się chorzy na stwardnienie rozsiane.

Podczas dwudniowych akcji na uniwersytetach medycznych w najczęściej odwiedzanych przez studentów miejscach zostaną ustawione specjalne stoiska komputerowe, przy których w mogą zapoznać się z symulacją MamSM oraz otrzymać materiały edukacyjne na temat stwardnienia rozsianego. 

„Dzięki tym akcjom młodzi ludzie mają możliwość nie tylko dowiedzieć się więcej o stwardnieniu rozsianym, ale również poprzez symulację, poczuć, czego doświadczają chorzy. Ufam, że ułatwi im to zrozumienie pacjentów, a także pracę z ich rodzinami i bliskimi” – mówi Izabela Czarnecka, Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Akcje odbywają się i będą odbywały w:
- Warszawie (20-21.04), Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Księcia Trojdena 2A),
- Poznaniu (27-28.04), Colegium Anatomicum (ul. Święcickiego 6),
- Białymstoku (04-05.05), Collegium Universum (ul. Mickiewicza 2C),
- Krakowie (11-12.05), Centrum Dydaktyczno – Kongresowe Wydziału Lekarskiego UJ CM (ul. Św. Łazarza 16)

„Stwardnienie rozsiane jest najczęstszą chorobą neurologiczną centralnego systemu nerwowego diagnozowaną wśród ludzi młodych, między 20 a 40 rokiem życia. Naszą kampanię informacyjną kierujemy do studentów medycyny, przyszłych lekarzy, z pewnością również neurologów, ale jednocześnie rówieśników osób, u których rozpoznaje się SM. Symulacja choroby, z którą mogą się zapoznać pomaga zrozumieć objawy choroby i chociaż wirtualnie odczuć z jakimi trudnościami borykają się ich chorzy równolatkowie, bądź przyszli pacjenci.” – mówi Magdalena Bober z firmy Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o., która jest inicjatorem kampanii. 

Ogólnopolską kampanię edukacyjną Mam SM wspiera Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Źródło: www.ptsr.org.pl/pl/

Opinie internautów

Nie dodano jeszcze żadnej opinii.

Dodaj opinię

Swoje opinie wyrażać mogą tylko opini zarejestrowane w serwisie

Załóż konto i/lub Zaloguj się

Polecamy: logiczne chińskie gry planszowe, które rozwijają strategiczne myślenie, wyrabiają bystrość umysłu i ćwiczą pamięć.


© 2008-2011 Prywatne Zdrowie. Pewne prawa zastrzeżone