Serwis internetowy korzysta z cookies Dowiedz się więcej Rozumiem, nie pokazuj mi tego komunikatu więcej
Sklep Prywatnego Zdrowia
tekno domino

Prywatne Zdrowie > Usługi medyczne i ubezpieczeniowe > Badania diagnostyczne > Q-EEG / mapa mózgu, brainmaping /
Testery perfum Calvin Klein, Hugo Boss, Bijan, Burberry, Chloe, Davidoff i Elizabeth Arden Sprawdzam!
Prywatne Zdrowie –  Usługi medyczne i ubezpieczeniowe

Usługi medyczne i ubezpieczeniowe

Q-EEG / mapa mózgu, brainmaping /

Opis

 

Mapa mózgu (brainmaping) czyli Q-EEG

 

Jest to badanie diagnostyczne, rejestrujące i opisujące czynność bioelektryczną mózgu, poprzez wykorzystanie programu komputerowego stworzonego do tworzenia obliczeń umożliwiających analizę ilościowa zapisu EEG.

Warunkiem uzyskania prawdziwych i dobrych map mózgu jest wykonanie badania EEG w sposób technicznie najlepszy i najdokładniejszy, a następnie odczytanie i analizowanie otrzymanych z niego danych przez wykwalifikowanego specjalistę.

Jest to metoda szczególnie przydatna i polecana do analizy, ustalania strategii i kontroli terapii biofeedback, ale wnioski końcowe lekarza opisującego są również zrozumiałe i czytelne dla osób nie będących specjalistami z zakresu ektroencefalografii.

Brainmaping (mapa mózgu) jest bardzo dobrym narzędziem pomocniczym w pracy psychologów, psychiatrów czy pedagogów specjalnych, wręcz niezbędnym do postawienia dokładnej diagnozy i opracowania odpowiedniej metody i formy terapii czy leczenia.

 

Jaka jest różnica miedzy EEG, a Q-EEG, czyli mapingiem mózgu?

Badania EEG w czuwaniu jest podstawowym sposobem zapisu czynności bioelektrycznej mózgu. Opis jego zależny głównie od wiedzy i doświadczenia osoby opisującej-specjalisty w zakresie elektroencefalografii. Ocenia on pracę mózgu i określa czy mieści się ona w granicach normy, czy też nie. Czyni to za pomocą podstawowych narzędzi (pomiar amplitudy i częstotliwości wykresu fal mózgowych) oraz na bazie doświadczenia. Na podstawie opisu EEG można wykryć duże nieprawidłowości, urazy uszkodzenia i zmiany typu: wyładowania padaczkowe, guzy mózgu, asymetrie półkulowe, zwolnienie lub przyspieszenie czynności mózgu. Może się jednak zdarzyć, że u osób z wyraźnymi symptomami zaburzeń koncentracji, zaburzeniami funkcji poznawczych, czy zaburzeniami w psychice-zapis badania EEG będzie prawidłowy. Nie oznacza to jednak, że wszystko jest „w porządku„, gdyż dopiero dalsza analiza metodą Q-EEG może dostarczyć szczegółowych informacji o rodzaju i przyczynach tych dysfunkcji.

 

Q-EEG to dalszy, dokładniejszy sposób analizowania zapisu EEG, możliwy dzięki obliczeniowemu programowi komputerowemu dokonującemu analizy ilościowej. Taka forma analizy, wykorzystująca specjalistyczne analityczne oprogramowanie dostarcza zdecydowanie więcej informacji o stanie naszego umysłu niż samo badanie EEG, gdyż analiza Q-EEG umożliwia dokładne odróżnienie i zdefiniowanie nawet najmniejszych zaburzeń w pracy mózgu w tym również add, adhd.

 

Źródło: Medico-Brain Centrum Rozwoju Mózgu

 

 

 

Obecność w pakietach ubezpieczeniowych

Aktualnie nie dysponujemy informacjami na temat kontraktowych ubezpieczycieli.

Lekarze wykonujący tę usługę Przypisz lekarza

Nie dysponujemy informacjami o lekarzach wykonujących tę usługę

Placówki medyczne wykonujące usługę Przypisz placówkę

Nie dysponujemy informacjami o placówkach

Opinie internautów

Nie dodano jeszcze żadnej opinii.

Dodaj opinię

Swoje opinie wyrażać mogą tylko opini zarejestrowane w serwisie

Załóż konto i/lub Zaloguj się

Polecamy: logiczne chińskie gry planszowe, które rozwijają strategiczne myślenie, wyrabiają bystrość umysłu i ćwiczą pamięć.


© 2008-2013 Prywatne Zdrowie. Pewne prawa zastrzeżone