Serwis internetowy korzysta z cookies Dowiedz się więcej Rozumiem, nie pokazuj mi tego komunikatu więcej
Sklep Prywatnego Zdrowia
tekno domino

Prywatne Zdrowie > Usługi medyczne i ubezpieczeniowe > Rezonans magnetyczny > Rezonans magnetyczny wraz z kontrastem
Testery perfum Calvin Klein, Hugo Boss, Bijan, Burberry, Chloe, Davidoff i Elizabeth Arden Sprawdzam!
Prywatne Zdrowie – Usługi medyczne i ubezpieczeniowe

Usługi medyczne i ubezpieczeniowe

Rezonans magnetyczny wraz z kontrastem

Opis

Rezonans magnetyczny (tomografia rezonansu magnetycznego, MR, MRI)


Jest najnowocześniejszą, dynamicznie rozwijającą się metodą obrazowania wykorzystującą zjawisko odmiennego zachowania cząsteczek chemicznych budujących tkanki pod wpływem silnego pola magnetycznego.

Przewagą badania MR nad innymi metodami diagnostycznymi jest doskonała zdolność obrazowania tkanek miękkich i zmian w ich obrębie (również naczyń krwionośnych) oraz możliwość uzyskania obrazów warstw poszczególnych części ciała w dowolnie wybranej płaszczyźnie. Metoda ta jest szczególnie przydatna w diagnostyce chorób mózgu i kręgosłupa (pozwala na bezpośrednie uwidocznienie dyskopatii i rdzenia kręgowego) oraz wszystkich struktur tworzących stawy.

Rezonans magnetyczny jest również doskonałą metodą uzupełniającą (po wykonaniu zdjęć Rtg, USG, tomografii komputerowej) w niektórych schorzeniach narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Wykonanie drugiej fazy badania, po dożylnym podaniu środka kontrastowego, zleca lekarz radiolog. Środek kontrastowy stosowany w MR jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Jego podanie jest konieczne w celu potwierdzenia jednoznacznej diagnozy.

Dodatkowym atutem badania rezonansu magnetycznego jest jego znikoma szkodliwość promieniowania magnetycznego w porównaniu z promieniowaniem rentgenowskim.

Wykonanie badanie MR nie wymaga żadnego przygotowania. Jedynie Pacjenci niespokojni lub cierpiący na klaustrofobię (lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami) przed badaniem otrzymują środki uspokajające. Natomiast w przypadkach skrajnych badanie przeprowazda się podczas krótkotrwałego uśpienia pod nadzorem lekarza anestezjologa.

Głównymi przeciwwskazaniami do badania MR są:

wszczepiony rozrusznik serca
metalowe ciała obce w tkankach miękkich (np. klipsy naczyniowe lub odłamki w sąsiedztwie naczyń, narządów miąższowych lub w oku).

Jeżeli osoba badana cierpi na klaustrofobię (boi się przebywać w zamkniętych małych pomieszczeniach), to przed badaniem może przyjąć łagodne środki uspokajające, aby zmniejszyć uczucie lęku.

Do badania należy zdjąć zegarek, biżuterię, metalowe przedmioty, pasek. W kabinie pozostawia się również telefon komórkowy i kartę magnetyczną, bowiem do pomieszczenia gdzie znajduje się aparat, nie wolno wchodzić z żadnymi metalowymi przedmiotami.

Należy powiadomić lekarza o uczuleniach na środki kontrastowe oraz substancje chemiczne. Osoby przyjmujące insulinę powinny umówić termin badania na rano i zabrać ze sobą insulinę i pierwsze śniadanie. Jeżeli osoba badana stale przyjmuje leki, może zażyć je jak zwykle, popijając małą ilością nie gazowanej wody. Przed badaniem należy opróżnić pęcherz moczowy. Badanie jest całkowicie bezbolesne. Mile widziane jest skierowanie od lekarza.

Jeżeli wcześniej były wykonywane podobne badania, należy przynieść ze sobą ich wyniki (klisze).

Obecność w pakietach ubezpieczeniowych

Aktualnie nie dysponujemy informacjami na temat kontraktowych ubezpieczycieli.

Lekarze wykonujący tę usługę Przypisz lekarza

Nie dysponujemy informacjami o lekarzach wykonujących tę usługę

Placówki medyczne wykonujące usługę Przypisz placówkę

Nazwa Miejscowość Ulica Dotatkowe
informacje
Scanlab Sp. z o. o. Łódź ul. Przędzalniana 66 Szczegóły
Centrum Rehabilitacji i Lekarzy Specjalistów BREMED Brzeziny ul. Sienkiewicza 87 Szczegóły
NZOZ REMEDIS SP. Z O.O. Toruń ul. PLAC 18 STYCZNIA 4 Szczegóły
Tylko 3 z 5 placówek Pokaż wszystkie placówki
Nazwa Miejscowość Ulica Dotatkowe informacje
Scanlab Sp. z o. o. Łódź ul. Przędzalniana 66 Szczegóły
Centrum Rehabilitacji i Lekarzy Specjalistów BREMED Brzeziny ul. Sienkiewicza 87 Szczegóły
NZOZ REMEDIS SP. Z O.O. Toruń ul. PLAC 18 STYCZNIA 4 Szczegóły
Centrum Medyczne Scanmed Multimedis Kraków ul. Wrocławska 53 Szczegóły
Carolina Medical Center Warszawa ul. Pory 78 Szczegóły
Wszystkie placówki Schowaj wszystkie placówki

Opinie internautów

Dodaj swoją opinię

 1. Brak Avatara

  ZofiaEm

  Data dodania:
  23 Kwiecień 2013

  Ośrodki HELIMED ze Śląska koniecznie trzeba ująć w zestawieniu! Oni chyba jako pierwsi w Polsce oferowali takie badania. Są w Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Katowicach czy Żorach. Nowoczesny sprzęt do badania i kadra specjalistów - można spokojnie na chwilę oddać głowę w ich ręce - z kontrastem czy bez, ze skierowaniem lub prywatnie.

 2. Brak Avatara

  pacjentka_55

  Data dodania:
  09 Lipiec 2013

  W zestawieniu nie ujęto również godnej polecenia przychodni medycznej Starmedica. Robiłam u nich rezonans magnetyczny lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Badanie na najwyższym poziomie, przy użyciu precyzyjnej, najnowszej aparatury. Rewelacja. Z tego co wiem można ich znaleźć w Słubicach, Gorzowie Wlkp, Stargardzie Szcz. oraz Gdyni. Wysoki poziom badań za niewielką cenę. Gorąco polecam.

 3. Brak Avatara

  ZUO

  Data dodania:
  12 Sierpień 2013

  Starmedica - nowa, godna polecenia przychodnia. Korzystałem i poleciłem ją znajomym. Polecam Wam wszystkim! Jakość, jakość, jakość... Raz jeszcze polecam!

 4. 3 z 6 opinii. Załóż konto i/lub Zaloguj się aby zobaczyć wszyskie

Dodaj opinię

Swoje opinie wyrażać mogą tylko opini zarejestrowane w serwisie

Załóż konto i/lub Zaloguj się

Polecamy: logiczne chińskie gry planszowe, które rozwijają strategiczne myślenie, wyrabiają bystrość umysłu i ćwiczą pamięć.


© 2008-2013 Prywatne Zdrowie. Pewne prawa zastrzeżone